Reference

     Na této stránce je uveden seznam některých vybraných akcí, které naše firma v minulosti realizovala. Tento seznam bude postupně doplňován o nově realizované zakázky. Našimi zákazníky jsou především městské části, obce, bytová družstva a společenství vlastníků domu. 

     Referenční akce:

 • 5. května 3, Praha 4 ... oprava balkonů - uliční fasáda
 • Argentinská 6, Praha 7 ... realizace půdní nástavby včetně teras o výměře cca 50 m2
 • Argentinská 8, Praha 7 ... realizace půdní nástavby včetně teras o výměře cca 20 m2
 • Přemyslovská 11, Praha 3 ... realizace půdní nástavby včetně teras o výměře cca 200 m2
 • RD Sluhy ... výstavba RD včetně terasy o výměře cca 40 m2
 • Rovnoběžná 34, Praha 4 ... oprava a zateplení teras o výměře cca 70 m2
 • U Průhonu 28 - kompletní oprava balkonu
 • U vody 3, Praha 7 ... realizace terasy u půdního bytu

 

 • Údržba balkonů a teras, pravidla pro používání +

       Aby Váš balkon, terasa nebo lodžie byly dlouho funkční a bez závad, je nutné provádět pravidelnou údržbu a také dodržovat jisté zásady pro užívání. V níže uvedených řádcích se dozvíte vše důležité. Některé rady a pokyny nemusí být vhodné pro Váš balkon nebo terasu, záleží na provedení balkonu nebo terasy. 

  Pravidelná údržba

   

       Každý balkon (platí i pro terasy a lodžie) by měl být jednou ročně zkontrolován. Nejvhodnější doba pro kontrolu je květen až červen. Drobné závady zjištěné při kontrole je vhodné neprodleně odstranit. Nejčastější závady a způsoby

 • Nejčastější závady +

  Úvod

   

       Na základě dlouholetých zkušeností s opravami balkonů, teras a lodžií jsme zjistili, jaké jsou nejčastěší závady, postupně vedoucí k zatékání dešťové vody do konstrukce budovy nebo do bytů ležících pod balkony, terasami nebo lodžiemi.

  Nejčastější závady balkonů, teras a lodžií s povrchem tvořeným keramickou dlažbou

  • závady na pružných spojích - spoje mezi soklem a plochou dlažby
  • závady u napojení detailu balkonových dveří
  • závady v místech prostupů noh zábradlí terasou
  • závady v místech ukončení dlažby ve styku s okapnicí
  • závady způsobené nesprávnou pokládkou dlažby (nesprávný způsob nanášení stavebního lepidla
 • Názvosloví +

  Balkon

       Balkonem se nazývá předsazená konstrukce, půdorysně přečnívající přes obvodovou nosnou zeď směrem vně budovy. Balkony mohou být dle konstrukce konzolové, podepřené nebo zavěšené. Jako nosný materiál pro konstrukci balkonu se na našem území nejvíce používá železobeton, ale vyjímkou nejsou ani balkony provedené pouze z oceli nebo dřeva.

  Lodžie

       Název pro lodžii pochází z italštiny, konkrétně ze slova "loggia". Lodžie je do exterieru otevřený prostor, zapuštěný dovnitř objektu (nepřesahuje nosnou obvodovou stěnu). Nosná konstrukce objektu je v místech lodžie podepírána sloupy nebo nosnými stěnami situovanými v místě předělů

 • Trocha teorie +

       Na této stránce naleznete základní informace o balkonech, terasách a lodžiích. Kliknutím na níže uvedené odkazy budete přesměrováni na články popisující uvedené téma. 

  Názvosloví

  Nejčastější závady

  Údržba balkonů a teras

 • Dřevo nebo plastodřevo +

       Alternativním řešením povrchu teras může být například použití prken z ušlechtilého impregnovaného dřeva nebo takzvaného "plastodřeva", které má oproti dřevu mnohonásobně vyšší životnost. 

       Podklad se připravuje obdobně jako u teras s betonovými dlaždicemi. Plocha terasy musí být vyspádovaná s minimálním spádem 2%. Na hydroizolaci se pokládá rošt, do kterého se připevňují nerezovými šrouby jednotlivá prkna.

       Dřevěné části teras i přes aplikaci ochranných nátěrů a pravidelnou údržbu trpí vlivem změn teplot a vlhkosti. Své samozřejmě udělá i UV záření (především na terasách a balkonech situovaných jižním nebo západním směrem). S

 • Betonové dlaždice +

       Povrch teras z betonových dlaždic uložených na PVC folii je v současnosti módním trendem především u novostaveb. Betonové dlaždice se vyrábí v mnoha líbivých odstínech a strukturách povrchu. Oproti keramické dlažbě mají betonové dlaždice mnohem vyšší odolnost proti mechanickému poškození a obecně mívají mnohem vyšší protiskluzovost. Pokládají se na hydroizolační vrstvu tvořenou například folií Fatrafol nebo Alkorplan za pomoci speciálních distančních podložek.

       Takto realizované povrchy teras však vyžadují i pravidelnou údržbu, spočívající především v čištění prostoru mezi folií a vlastní dlažbou a také mezi jednotlivými dlaždicemi. Tudy je totiž

 • Terasy a balkony s povrchem z keramické dlažby +

       Nejběžnějším povrchem teras, balkonů a lodžií v České republice je v současnosti keramická dlažba. Nalezneme ji na pavlačích, balkonech a terasách činžovních domů z dvacátého století, stejně jako na lodžiích panelových domů postavených v době totality, ale i na moderních novostavbách bytových nebo rodinných domů.

       Pro použití keramické dlažby na venkovní povrchy hovoří několik faktorů. Jde především o dlouhou životnost, odolnost proti UV záření, odolnost proti mrazu, snadný úklid a v neposlední řadě také o přijatelnou cenu. Ale i zde platí pravidlo správného výběru. Ne každá dlažba je

 • Druhy řešení balkonů a teras +

       Balkony, terasy a lodžie se realizují za použití různých druhů skladeb hydroizolačních, konstrukčních a nášlapných vrstvev. Z hlediska zákazníka bývá velmi důležitý estetický faktor, funkční záležitosti bývají přenechány projektantovi nebo stavební firmě k vyřešení. Z tohoto důvodu zde budeme rozlišovat druhy řešení především podle provedení vrchní (viditelné) vrstvy. Jednotlivé varianty popisujeme na samostatných stránkách. Odkazy naleznete zde:

  Keramická dlažba 

  Betonové dlaždice

  Dřevo nebo plastodřevo 

 • Oprava balkonu nebo terasy s námi od A do Z +

  1. Úvodem

       Na této stránce se pokusíme popsat jak taková oprava balkonu nebo terasy probíhá. Jako příklad uvedeme terasu situovanou do ulice v pátém patře činžovního domu o výměře 20 m2.

  2. Poptávka zákazníka

       Prvním krokem vedoucím k realizaci opravy terasy je vždy zjištění zákazníka, že něco na terase není dobře. Projevem většinou bývá zatékání do bytů ležících pod terasou. Mnoho zákazníků se však rozhodne terasu opravit ještě dříve než dojde ke škodám v bytech pod terasou ležících, a to na základě viditelných vad terasy.

       V poptávce

 • Zábradlí +

       Zábradlí je součástí všech balkonů, teras nebo lodžií. Může být provedeno v různých podobách z různých materiálů. U starších budov (činžovní domy) bývá nejčastěji zábradlí provedeno jako vyzděné nebo ocelové různých tvarů. U budov postavených začátkem 20 století se začíná uplatňovat zábradlí tvořené kovovým rámem se skleněnou výplní. V různých modifikacích se tento typ  zábradlí používá na panelových domech z éry totality, ale i na moderních novostavbách dnešní doby.

       Při opravách balkonů a teras provádíme opravy nebo výměny různých typů zábradlí. Rozsah potřebných prací lze stanovit vždy až

 • 1
 • 2

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 7 hostů a žádný člen

 • Počasí Praha +

  Radar bouřky
 • 1